offside24.gr
Image default
ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑΠΟΛΟ

Βραβεία ΠΣΑΤ: Η Εθνική Ομάδα πόλο ανδρών επικράτησε στην ψηφοφορία για τους κορυφαίους της χρονιάς

Κοινοποίηση

Η Εθνική Ομάδα πόλο ανδρών ανέβηκε στο βάθρο των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο το 2021 και επανέλαβε την επιτυχία της και το 2022, στο παγκόσμιο πρωτάθλημα, γεγονός που έφερε τη βράβευσή της και από τον ΠΣΑΤ.

Στην εκδήλωση της 69ης Ετήσιας Γιορτής των Κορυφαίων του Πανελλήνιου Συνδέσμου Αθλητικού Τύπου, η Εθνική Ομάδα πόλο ανδρών, πήρε το βραβείο της κορυφαίας ομάδας της χρονιάς, αφήνοντας πίσω της την αντίστοιχη εθνική ομάδα των γυναικών, αλλά και τον Ολυμπιακό στο πόλο των γυναικών.

Το βραβείο παρέλαβε ο προπονητής της ομάδας, Θοδωρής Βλάχος, εκπροσωπώντας και τους παίκτες της Εθνικής Ελλάδας, την οποία αποτέλεσαν οι Μάνος Ζερδεβάς, Παναγιώτης Τζωρτζάτος, Ντίνος Γενηδουνιάς, Δημήτρης Σκουμπάκης, Στάθης Καλογερόπουλος, Γιάννης Φουντούλης, Αλέξανδρος Παπαναστασίου, Γιώργος Δερβίσης, Στέλιος Αργυρόπουλος, Κώστας Γούβης, Κώστας Κάκαρης, Δημήτρης Νικολαΐδης, Άγγελος Βλαχόπουλος.

Τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας
Εθνική Ανδρών (Υδατοσφαίριση)
Εθνική Γυναικών (Υδατοσφαίριση)
Ολυμπιακός Γυναικών (Υδατοσφαίριση)
Ολυμπιακός Μπάσκετ Ανδρών: 87
Δίκωπος Άνευ Πηδαλιούχου Κωπηλασία Γυναικών: 61
Εθνική Ανδρών Ποδόσφαιρο: 61
Ομαδικό Γυναικών Βάδην: 56
ΑΕΣΧ Πυλαίας Χάντμπολ: 33
Παναθηναϊκός Βόλεϊ Ανδρών:33
Εθνική Βόλεϊ Ανδρών: 32
Εθνική Χάντμπολ Ανδρών: 26
16ΧΛΜ Ανδρών: 21
Εθνική Γυναικών Καλλιτεχνική Κολύμβηση:21
4Χ200 Ελεύθερο Ανδρών Κολύμβηση: 18
Εθνική Υδατοσφαίρισης Νεανίεδων: 17
Παναθηναϊκός Βόλεϊ Γυναικών: 16
Εθνική Γυναικών Κόμπο Καλλιτεχνική Κολύμβηση: 14
ΠΑΟΚ Χάντμπολ Γυναικών: 14
Διπλό Σκιφ Νεανίδων Κωπηλασία: 13
ΠΑΟΚ Χάντμπολ Γυναικών:13
Εθνικη Υδατοσφαίρισης Παίδων: 12
Εθνική Υδατοσφαίρισης Νέων Γυναικών: 10
Εθνική Μπάσκετ Παίδων: 8
Παναθηναϊκός Επιτραπέζια Αντισφαίριση Γυναικών: 8
Δίκοπος Άνευ Πηδαλιούχων Νεανίδων: 7
Εθνικός Υδατοσφαίριση Γυναικών: 7
Μικτό Ομαδικό Αεροβόλο Πιστόλι 10μ: 7
Εθνική Highlight Γυναικών Καλλιτεχνική Κολυμβήση: 6
Εθνική Υδατοσφαίριση Κορασίδων: 6
Εθνική Νέων (U19) Ποδόσφαιρο: 6
Ολυμπιακός Χάντμπολ Ανδρών: 6
Εθνική 4×150μ Mixed Νέων Τεχνική Κολύμβηση: 5
Εθνική Γυναικών Beach Handball: 4
Εθνική 4×100μ Επιφάνεια Νέων Τεχνική Κολύμβηση: 4
Εθνική Προπαίδων (U15) Ποδόσφαιρο: 4
Μικτή Σκυτάλη Διάθλου Μοντέρνο Πένταθλο: 4
Διπλό Σκίφ Νέων Γυναικών Κωπηλασία: 4
4×100 Ελεύθερο Ανδρών Κολύμβηση: 4
Εθνική Ομάδα Νεανίδων Τεχνική Κολύμβηση: 4
Εθνική Ανδρών Επιτραπέζια Αντισφαίριση: 4
Εθνική Ομάδα Βόλεϊ Γυναικών: 4
ΠΑΟΚ Ποδόσφαιρο Ανδρών: 3
16ΧΛΜ Νεανίδων SUP: 2
Εθνική Νεανίδων (WU19): 2
Μικτή Σκυτάλη Τετράθλου Μοντέρνο Πένταθλο: 2
Διπλό Κ2 Εφήβων Κανόε Καγιάκ: 2
420 U17 Ιστιοπλοΐα: 2
Παναθηναϊκός Ποδόσφαιρο Ανδρών: 1
Ολυμπιακό Υδατοσφαίριση Γυναικών: 1
Σκυτάλη Τετράθλου Μοντέρνο Πένταθλο: 1
Συγχρονισμένο Τραμπολίνο Ανδρών: 1
*Οι ψήφοι για την πρώτη τριάδα δεν δημοσιοποιούνται

ΠΗΓΗ: newsit

Related posts

Αθλητικές μεταδόσεις: Όλες οι αναμετρήσεις της Τρίτης

Χριστοδουλόπουλος: “Θέλω να νιώσω ξανά καυτό το Βικελίδης”

WRC, Σαρδηνία: Η νίκη του Νεβίλ τον επανέφερε στη μάχη του τίτλου